Pravidla

 

SOUTĚŽNÍ PODMÍNKY A BLIŽŠÍ INFORMACE

Na úvod asi to nejzajímavější:

 

O co se hraje?

1. cena - 10 000 Kč pro kapelu
2. cena -   2 500 Kč pro kapelu
3. cena -   1 500 Kč pro kapelu

Všem zúčastněným kapelám umožněno automaticky hraní v Doli klubu i mimo Hudební ligy (klub zajistí zvuk a 70% ze vstupu patří kapele). Vítěz soutěže si zahraje na festivalu letní LIJAVEC FEST open air (pozn.: pokud se bude jednat o kapelu, která čirou náhodou již bude na festival domluvena, tak přechází automaticky tato účast na další nejlépe umístěnou kapelu). Tenhle ročník se budeme snažit i o propagaci v rádiu, zatím je to ale v jednání a v jednání je taky i jiný festival, kromě Lijavec Festu.

 

Všeobecné informace:

- HLMP je vyhledávací soutěž rockových kapel (slovem ROCK jsou míněny všechny subžánry jakým jsou i HC, metal, punk, hard rock atd.) ale byli zde přítomny i kapely zameřené na jazz, blues, folk, rap,..
- hracím dnem bude vždy pátek
- finále by se mělo uskutečnit v červnu 2014

 

Podmínky hraní:

- kapely přijedou nejpozději v 19:00 hod, kdy proběhne rozlosování pořadí

- každá kapela bude mít k dispozici 1 hodinu času na pódiu - vč. zvučení a přestavování aparátu

- kapela hraje bez nároku na honorář a bez nároku na proplacení cestovních výloh
- klub zajistí kvalitní zvukové podmínky a zvukaře
- klub zajistí na každé hrací kolo samostatný výlep
- vstupné na každou akci bude pro diváky 60,- Kč. Ze vstupného budou hrazeny náklady na zvukaře, propagaci v médiích a samozřejmě výlep

 

SOUTĚŽ SAMOTNÁ:

- soutěž je vypsána pro 30 kapel
- bude 10 základních kol po třech kapelách, z nichž vždy 1 postoupí do kola čtvrtfinálového na základě rozhodnutí tříčlenné poroty
- dále postupuje do čtvrtfinále 5 skupin na základě hlasování diváků
- každé základní kolo se pokusíme zaměřit tak, aby zúčastněné kapely k sobě stylově pasovaly
- pořadí kapel v jednotlivý hrací den základního kola se losuje mezi samotnými učinkujícími

- následovat bude 5 čtvrtfinálových kol po třech kapelách (5 postupujících přímo přes porotu + 4 na základě diváckého hlasování)
- další porcí hudební ligy budou 3 kola semifinálová opět po třech kapelách (3 postupující přímo přes porotu + 1 na základě diváckého hlasování)

- v případě, že nějaká kapela z nějakého důvodu ukončí svou účast a nebude ve finále vystupovat, udělí porotce speciální divokou kartu, kde se bude zohledňovat pořadí, počet hlasů a instrumentální dovednost souboru
 

 

HLASOVÁNÍ

Základní, čtvrtfinálová a semifinálová kola:
Hlasování bude probíhat následovně - každý z návštěvníků akce obdrží u pokladny hlasovací lístek, který bude označen razítkem Doli klubu. Každý návštěvník MŮŽE VHODIT POUZE JEDEN HLASOVACÍ LÍSTEK! Hlasovací lístek vhodí až během třetí písně poslední vystupující kapely! Půl hodiny po ukončení akce bude probíhat vyhlášení výsledků hracího dne - sečtením jednotlivých hlasů. Stejně jako v minulému ročníku bude o celkových výsledcích rozhodovat názor odborné poroty a stejně tak počet hlasujících diváků! Porota bude přítomna na všech kolech hudební ligy.

Porotci mají za úkol vybírat zcela objektivně kapely, které budou postupovat do dalších kol hudební ligy. Členy poroty budou vždy aktivní muzikanti, kteří se HLMP neúčastní a jeden z pořadatelů soutěže.

 

Finálové kolo: minulé ročníky rozhodovala finále porota složená ze známých hudebníků Radima Hladíka, Jana Křížka, Martina Gregora,  Milana Špačka,..finálová porota se až do 4.ročníků skladala ze dvou porotců.Od 4.ročníku jsou porotci ve finále 4. Ani tento ročník nebude ochuzen o nějaké významné jméno – nechte se překvapit!!!

 

Pro případné dotazy nebo připomínky neváhejte kontaktovat některého z nás (viz. sekce kontakty)!

 

S pozdravem

 

Renáta Stevenwitch

+420 775 432 500

renci.s(zavinac)seznam.cz; https://bandzone.cz/fan/angelofdarkn

&

Milan Musil
majitel Doli klubu Pardubice

doli.klub@centrum.cz

Vyhledávání

HLMP © 2009 Všechna práva vyhrazena.