HUDEBNÍ LIGA MĚSTA PARDUBIC - 8. ROČNÍK

1. KOLO HLMP ZAČNE 25.09.2015.

INFO:

Kapely se můžou přihlásit do soutěže přes mail renci.s@seznam.cz a to tak, že zadají: - název kapely

                                                                                                                    - žánr

                                                                                                                    - kontakt (e-mail i tel. č.)

                                                                                                                    - odkaz na webové stránky (pokud je kapela má)     

 

HUDEBNÍ LIGA MĚSTA PARDUBIC - 7. ROČNÍK

FINÁLE

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ VŠEM KAPELÁM, POROTĚ, ZVUKAŘI, FOTOGRAFŮM, VÝBĚRČÍM U VSTUPU,  SERVÍRKÁM, MAJITELI KLUBU, FANOUŠKŮM ZA SKVĚLOU ATMOSFÉRU A PRŮBĚHU SOUTĚŽE. VÁM VŠEM A MAGISTRÁTU MĚSTA PARDUBIC, ZA TO, ŽE LIGA VŮBEC MŮŽE FUNGOVAT!

GRATULACE VÍTĚZŮM!

 

1. KOLO HLMP ZAČNE 19.09.2014. O ORGANIZACI SE POSTARÁ UŽ PO ČTVRTÉ RENÁTA STEVENWITCH

INFO:

Kapely se mohou přihlásit do soutěže přes mail renci.s@seznam.cz a to tak, že zadají: - název kapely

                                                                                                                    - žánr

                                                                                                                    - kontakt (e-mail i tel. č.)

                                                                                                                    - odkaz na webové stránky (pokud je kapela má)     

 

 

Pod názvem HUDEBNÍ LIGA MĚSTA PARDUBIC se skrývá soutěž kapel rockových ale i jiných žánrů. Je určená kapelám nejen z Pardubic a okolí.

Stejně jako v předchozích ročnících můžete vyhrát finanční hotovost (pro první tři místa různá ohodnocení) + nějaké věcné ceny. Jsou zde i nějaké ty výhody s koncíky v Pardubickém klubu DOLI, jenž je zároveň místem konání soutěže HLMP.

Jaký je výběr? Z přihlášených kapel se vybere 27 kapel, které se utkají v 9 základních kolech (+ po minulém roku velmi úspešném 10.kolem s názvem "Druhá šance, kde mají šanci postoupit pouze přes hlasy diváků již vypadlé kapely) v pardubickém klubu DOLI. Každá kapela odehraje koncert (40 - 45 minut) a to bez nároku na proplacení cestovného. Dále postupují vítězové na základě hodnocení poroty. Avšak divácký faktor je též velmi důležitý, jelikož i to rozhoduje o postupu kapel. Po základních kolech budou následovat kola čtvrtfinálová, semifinálová a poté finále, při kterém budou opět přítomné osoby v porotě ne zcela neznámé. Start soutěže - září 2014. Propagace soutěže zajištěna.


 

 

FINÁLE

Ceny do soutěže věnovali:
Veselé kytárky: OK KERAMIKA. Olina Kudrnová
víno :FINET sro. Luboš Bukač
perníkové ceny : PERNÍK JANOŠ, Pavel Janoš

Kapely:

GUAPA FEA - 3. místo

NENÍ ZAČ - 2. místo

POMALU PLUJÍCÍ - 1. místo

ŠPIČKOVÁ KULTURA - 4. místo

Porota:

 Patrik Božanič Ulrich -

 
 diletantský pianista, nadějný skladatel a scénárista, i příležitostný herec. Narodil se v Pardubicích, kde doposud žije a tvoří. Své rodné město často zapojuje do svých projektů. Jeho tvář jsme mohli poprvé vidět v televizním zpravodajství. Jako reportér začínal již v osmnácti letech na TV JoJ a TV Pardubice. Již v rámci regionální televize se mohl rozvíjet autorsky i skladatelsky. A to na spolupráci při dokumentárních filmech a publicistických pořadech. Před kamerou se však poprve objevil mnohem dříve, a to ještě jako chlapec po boku herce Davida Vávry v televizním filmu Šumné Pardubice. Při studiích se věnoval hlavně amatérskému divadlu, ve kterém nejen hrál, ale i psal a upravoval dramatizace. A hlavně skládal scénickou hudbu. Jako moderátor a autor si zkusil činnost i v Českém rozhlase Pardubice. Zajímavou zkušeností pro něj bylo i roční angažmá v Národním divadle v Brně. V sezóně 2009 / 2010 zde působil jako korepetitor a inspicient baletu. Od roku 2011 se ocitá na volné noze a začíná tvořit vlastní projekty. Krom hudby pro filmové a scénické využití je také autorem desítky písní pro různé interprety. Je autorem scénářů k filmům "Obchodníci" a "Zlatý déšť". Jeho režijním debutem je televizní dokument "Radost ze života". Od roku 2011 je členem kulturní komise Magistrátu města Pardubic. Ve svém rodném městě každoročně pořádá Fesival šansonu, který si našel velikou přízeň posluchačů. Pod dohledem Bedřicha Ludvíka, předního dramaturga České televize připravuje i svůj autorský televizní projekt. S rokem 2013 začíná, jako klávesový mág pravidelně vystupovat s kapelou Skandaal na poli české reggae a ska scény

Jakub Černý -

Popový zpěvák, kytarista a skladatel narozen 13. října 1988 v Benešově je hlavním protagonistou kapely Jakub Černý & Band (od roku 2009), kde s ním spolupracovala spousta známých jmen. Před rokem 2009 působil v kapelách Lost Generation, Exxon Valdez a několika dalších uskupeních, než odjel do kanadského Vancouveru, kde hrál pravidelně s americkým zpěvákem a kytaristou Joshuou Minskym a zároveň pracoval pro tamější Tom Lee Music. Nyní  má kromě svých kapelních aktivit na starosti oddělení kytar v tuzemských hudebninách kytary.cz .

Jakub Zámrský - 

Kytarista Jakub Zámrský se narodil 21.8., 1978  ve Valašském Meziříčí. Při elektrotechnickém studiu absolvoval  v letech  1995 – 1998 výuku elektrické kytary u p. Jana      Korgera, někdejšího  profesora Dortmundské konzervatoře. V roce 1994 spoluzakládá kapelu Elektrick Mann, pohybující se mezi rapem,punkem,crossoverem a především neustálými incidenty více či méně vážnými, čímž se skupina stala „kultem“. Po sedmnácti letech,  4 CD a cca 300 odehraných koncertech v dresu El.Mann odchází Jakub z rodného města i kapely a objevuje se v pražských kapelách,toho času zásadních pro punk´n´roll  scénu – Flaming Cocks, Phantoms on Fire : CD Postmortem pleasures, turné v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Slovinsku atd…cca 150 koncertů.  V roce 2010 spoluzakládá Unholy  Preachers a po necelých dvou letech natáčí CD Troublemakers  - Nominace Ceny Anděl : žánr Punk a Hardcore. S kapelou pokračuje v koncertování  jak v  ČR a SR, tak i v dalších zemích – Belgie, Holandsko, Německo, Francie, Švýcarsko…cca 180 koncertů + videoklip v režii brazilského režiséra Caesara Mendocy .  3 roky vlastnil a provozoval hudební Mighty Bar. Momentálně natáčí s Unholy Preachers  druhé, řadové  CD Fuckin´Amen Baby. V současné době se zabývá servisem a prodejem kytarové, basové aparatury,zvukové a studiové techniky ve firmě Kytary.cz.
 
        

Matt Diesel -

Narodil se v roce 1989 v Ústí nad Orlicí dvěma profesionálním muzikantům, tato skutečnost měla zásadní vliv na formování jeho zájmů, stala se nejoblíbenější činností v životě a zároveň prací, proto se také rozhodl věnovat ji veškerý volný čas.

Vystudoval pedagogickou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, obor Popularizace hudby a organizace hudebního života. Při studiu se setkal se spoustou vynikajících pedagogů (V. Štefl, L. Hána, J. Holubec a jiní), kteří mu svými přednáškami otevřeli vnímání hudby z více směrů, ne jenom z hráčského hlediska, ale i ze strany pedagoga.

Již během studia na vysoké škole začal učit na ZUŠ v Holicích hru na klasickou a elektrickou kytaru, v této činnosti stále pokračuje.

Je aktivním muzikantem, působí v pardubické pop-rockové kapele Sabrage a jako host u dalších interpretů, zejména písničkářů.

 

KAPELY POSTUPUJÍCÍ DO SEMIFINÁLE:

PŘES POROTU:

NENÍ ZAČ
GUAPA FEA
POMALU PLUJÍCÍ
SAGVAN TÖFI
SILENT AVENGER

PŘES HLASY DIVÁKŮ:

QUO VADIS ROCK - 34 HLASŮ
PLNÝ BREJLE - 33HLASŮ
ROGERS - 14 HLASŮ
ŠPIČKOVÁ KULTURA - 10 HLASŮ

 

DNE 26.8.2013 PO DLOUHÉ TĚŽKÉ NEMOCI ZEMŘEL NÁŠ DRAHÝ PŘÍTEL, MUZIKANT MILAN ŠPAČEK,

KTERÝ NÁS POCTIL SVÝM POROTCOVÁNÍM A ZVUČENÍM HUDEBNÍ LIGY.

TEĎ JE V HUDEBNÍM NEBÍČKU A JISTĚ SE NA NÁS I NADÁLE USMÍVÁ, JAKO TO DĚLAL VŽDYCKY.

DĚKUJEME ZA VŠE, MILANE! 

HUDEBNÍ LIGA MĚSTA PARDUBIC - 6. ROČNÍK

1. KOLO HLMP ZAČNE 20.9. O ORGANIZACI SE POSTARÁ DO TŘETICE RENÁTA STEVENWITCH, ALE VZHLEDEM K NEDOSTATKU ČASU HLEDÁ NĚKOHO K SOBĚ, TAKŽE KDO MÁ ZÁJEM O SPOLUORGANIZACI NEBO O MÍSTO V POROTĚ PIŠTE NA MAIL renci.s@seznam.cz.

INFO:

Kapely se můžou přihlásit do soutěže přes mail renci.s@seznam.cz a to tak, že zadají: - název kapely

                                                                                                                    - žánr

                                                                                                                    - kontakt (e-mail i tel. č.)

                                                                                                                    - odkaz na webové stránky (pokud je kapela má)     

 

 

Pod názvem HUDEBNÍ LIGA MĚSTA PARDUBIC se skrývá soutěž kapel rockových ale i jiných žánrů. Je určená kapelám nejen z Pardubic a okolí (Heřmanův Městec, Přelouč, Chrudim, Holice, aj.). Rozhodně zde není vyloučena tzv. "přespolní" účast. Prostě ať jste odkudkoli dávejte pozor!

Nyní se připravuje již 6. ročník. Stejně jako v předchozích ročnících můžete vyhrát finanční hotovost (pro první tři místa různá ohodnocení) + účast na festivalu s názvem "letní LIJAVEC FEST", Plus jsou zde i nějaké ty výhody s koncíky v Pardubickém klubu DOLI, jenž je zároveň místem konání soutěže HLMP.

Jaký je výběr? Z přihlášených kapel se vybere 30 kapel, které se utkají v 10 základních kolech v pardubickém klubu DOLI. Každá kapela odehraje koncert (40 - 45 minut) a to bez nároku na proplacení cestovného. Dále postupují vítězové na základě hodnocení poroty. Avšak divácký faktor je též velmi důležitý, jelikož i to rozhoduje o postupu kapel. Po základních kolech budou následovat kola čtvrtfinálová, semifinálová a poté finále, při kterém budou opět přítomné osoby v porotě ne zcela neznámé. Start soutěže - září 2012. Propagace soutěže zajištěna.

HUDEBNÍ LIGA MĚSTA PARDUBIC - 5. ROČNÍK - POROTA

FINÁLOVÉ KAPELY:

EDMOND WELLS                                   1. MÍSTO                                4 hlasy                   

VĚC MAKROPULOS                               3. MÍSTO                                7 hlasů

PHATLIP                                              2. MÍSTO                               14 hlasů

ŠPIČKOVÁ KULTURA                            4. MÍSTO                                 4 hlasy

 

 

FINÁLOVÁ POROTA:

HANZI HLUBOCKÝ - baskytara kapely Volant, ex-Čellisti, Pardubický komorní orchestr - violoncello

 

JIŘÍ (GEORGE) RAIN - zpěv/kytara kapely Sebastien,  ex-Navar, ex-Sephia, ex-Calypso, tvůrce filmové a divadelné hudby, učitel rockové hudby na kytaru, porotce Hudební ligy města Pardubic 4. a 5. ročníku. Kromě zpěvu, kytary, tvorby hudby a textů ovládá hru na basu a bicí.

 

LUCY PROVAZNÍKOVÁ - klávesy kapely Guru, ex-Immortal Tears, ex-S.I.N.S.I.D.E. (tahle kapela vyhrála 1.místo v úplně 1. ročníku HLMP). Jako host vystupovala v kapelách Zordon a Sabathory. Kromě kláves ovláda hru na akustickú kytaru, věnuje se tvorbě hudby.

 

JOSEF BENEŠ - recenzent pro zahraniční hudební časopisy, fotograf "rock on stage" ,ex-klávesista (PARSON, RED BARON, KLAXON, ...), ex-spolupráce s Radiem Beat

 

 

Oficiální porota HLMP 5. ročník:

 

David Amon Jeníček

Honza Tlustý

Jakub Černý

Jiří George Rain

Kristýna Vidnerová

Ladislav Ladze Čečotka

Martin Catman Kočí

Matt Diesel

Patrik Ulrich

Veronika Valentová 

 

výpomoc: Jiří Hejkrlík

              Petr Dufek

              Petr Procházka

              Tonda Rod

 

HUDEBNÍ LIGA MĚSTA PARDUBIC - 5.ROČNÍK - INFO

 

 

 

Zdravím všechny kapely i lidi, kteří podporují HLMP! 5. ročník se bude konat zase od září, tak vás opět ráda přivítám v pardubickém Doli klubu.

Kapely se můžou přihlásit do soutěže přes mail renci.s@seznam.cz a to tak, že zadají: - název kapely

                                                                                                                    - žánr

                                                                                                                    - kontakt (e-mail i tel. č.)

                                                                                                                    - odkaz na webové stránky (pokud je kapela má)       

 

Přihlášky posílejte nejpozději do konce září. Těším se!!!

S pozdravem Renáta StevenWitch.

 

 Info:

Pod názvem HUDEBNÍ LIGA MĚSTA PARDUBIC se skrývá vyhledávací soutěž rockových kapel (slovem ROCK jsou míněny všechny subžánry jakým jsou i HC, metal, punk, hard rock atd.). Je určená kapelám nejen z Pardubic a okolí (Heřmanův Městec, Přelouč, Chrudim, Holice, aj.). Rozhodně zde není vyloučena tzv. "přespolní" účast. Prostě ať jste odkudkoli dávejte pozor!

Nyní se připravuje již 5. ročník. Stejně jako v předchozích ročnících můžete vyhrát finanční hotovost (pro první tři místa různá ohodnocení) + účast na festivalu s názvem "letní LIJAVEC FEST", který se v letošním roce koná posedmé (viz. letní LIJAVEC FEST no. 7). Plus jsou zde i nějaké ty výhody s koncíky v Pardubickém klubu DOLI, jenž je zároveň místem konání soutěže HLMP.

Jaký je výběr? Z přihlášených kapel se vybere 30 kapel, které se utkají v 10 základních kolech v pardubickém klubu DOLI. Každá kapela odehraje koncert (40 - 45 minut) a to bez nároku na proplacení cestovného. Dále postupují vítězové na základě hodnocení poroty. Avšak divácký faktor je též velmi důležitý, jelikož i to rozhoduje o postupu kapel. Po základních kolech budou následovat kola čtvrtfinálová, semifinálová a poté finále, při kterém budou opět přítomné osoby v porotě ne zcela neznámé. Start soutěže - září 2012. Propagace soutěže zajištěna v nemalém množství.

Děkujeme všem kapelám a zúčastněným

Blíži se další ročník HLMP a kapely měli celé léto, aby se přihlásili. Ozvalo se nám hodně skvělých kapel, což nás moc potěšilo. Je fajn vědet, že je tady jěšte pořád hodně skvělejch kapel a je opravdu z čeho vybírat, i když to bylo hodně těžký. Proto chceme všem kapelám moc poděkovat, vybraným 30-ti přejem hodně štěstí a těm, co to nevyšlo držíme palce příští rok. Tešíme se na Vás v Doli Klubu v prvním kole, které se uskuteční 9. září.

Aďa a Renča

Pozvánka FINÁLE

V pátek 3. 6. 2011 vyvrcholí finále třetího ročníku HUDEBNÍ LIGY MĚSTA PARDUBIC. Tento ročník startoval v září 2010 a po deseti základních kolech, pěti čtvrtfinálových kolech a třech semifinálových míří do svého finále v červnu 2011. Doufejme, že se nejednalo o poslední ročník, ale že zase na podzim tohoto roku začne další. Všem lidem, kteří podpořili ročník třetí moc děkujeme a doufáme, že právě 3. 6. 2011 to všechno řádně zapijeme!!!

Termín FINÁLE hudební ligy!

Ano, je to pomalu a jistě zde...nachýlil se čas, semifinále HLMP spěje téměř do konce a brány velkého finále jsou nedaleko. Zatim víme to, že do této brány vstupuje skupina ARKONA, jakožto vítěz prvního semifinálového klání. O druhým postupujícím se rozhodne již dnes a třetí jméno bude známo za týden. Kdo doplní tuto trojici na základě hlasování diváckého známo ještě není. Ale co víme s určitostí rovanjící se 100 procentům je to, že FINÁLE hudební ligy města Pardubic se uskuteční v pátek 3. 6. 2011. Doufáme, že se sejdeme v opravdu hojném počtu.

 

Vedle oznámení termínu finále chceme ještě poinformovat o další činnosti pardubického DOLI klubu. Kapelám zúčastněným v soutěži HLMP (a nejen jim) jest nabídnuta možnost koncertování v prostorách klubu i přes léto. Stačí si vybrat jakýkoli letní čtvrtek (červencový či srpnový) a kontaktovat DOLI klub. Více se dozvíte při další aktualizaci stránek. Nicméně poptávat se kapely mohou již teď.

Pozvánka na semifinálová kola č. 2 a 3

Nooo, dlouho se tu nic nedělo a pozvánku na první semifinálové kolo jsem jaksi propásl. Tak přináším aspoň pozvánku na ona zbylá dvě semifinálová kola.

Dnešní semifinálové kolo přesunuto!!!

Ze sekce ROZPIS & VÝSLEDKY KOL je po sčótu patrné, že se nám přiblížil čas semifinálových kol. K postupujícím GENTLE PATIENCE, PARAHYBANA, POHÁDKA BEAT, ALL REGRETS se přes porotu zařadila skupina PROMILE a skupinu band přes diváky ARKONA, SEŠLOST, RIZIKO uzavřela úderka ZORDON. Bohužel jsme se neubránili několika komplikacím a jak vypovídá nadpis, dnešní kolo HLMP, na kterém jsme měli zahrát pánové ze skupiny ZORDON a PROMILE, se bohužel nekoná. Více zde:

Všem, co se na dnešní HLMP chystáte, tak se musím tímto jednak za sebe a jednak za HLMP omluvit, ale bohužel dnešní semifinálové kolo se konati nebude. A přesouvá se na 6. 5. 2011. Rozhodně o něho nepřijdete. Důvodem zrušení tohoto kola je, že já (jakožto člen obou zúčastněných kapel - Promile a Zordon) mám střevní chřipku a můj stav se ještě natolik nezlepšil, abych si mohl dovolit odehrát dva koncerty za sebou. Nejedná se o nějaký aprílový žert, ale o skutečnost, která je bohužel pro mě smutná...v tomto okamžiku můžu říct, že znám interiéry bytového WC více než jeho zhotovitel. Omlouvám se tímto všem za způsobené komplikace!!! BART (Promile, Zordon)

Březen a resumé po 4 čtvrtfinálových kolech

Pomalu a jistě se blíží konec čtvrtfinálových kol a proto zde nabízíme menší shrnutí předchozích kol. Přes porotu postupují do dalších kol skupiny GENTLE PATIENCE, PARAHYBANA, POHÁDKA BEAT a ALL REGRETS. Přes diváky mají nejblíže k postupu ARKONA (17 hlasů) a SEŠLOST (17 hlasů), dále pak RIZIKO (14 hlasů). Ovšem páté čtvrtfinálové kolo rozhodne o tom, jak bude ona skupina 4 postupujících přes diváky vypadat. Zatím jsou ve hře ještě ZORDON (11 hlasů), což se po pátečním klání může rázně změnit. Dovalte v pátek 18. 3. 2011 do DOLI KLUBU, ať můžete být přímo u tohoto rozuzlení.

Pozvánka na únorová kola čtvrtfinále HLMP

Rekapitulace základní části

Ou jééé, dlouho tu o nás moc nebylo slyšet. Tato menší odmlka byla zapříčiněna dlouhou pauzou mezi posledními koly základní části HLMP. Ale rozhodně jsme nespali.

Desáté základní kolo je za námi, tak je na čase se trocha poohlédnout za tím, co se událo. Z původních 30 soutěžních kapel se jich nakonec divákům a porotě předvedlo 28. Od dvou spolků jsme přijali omluvenky (a nejednalo se o nějakou malichernost) a bohužel se již nic nedalo dělat. Tak snad příště to vyjde :)

Po základní části je tedy stav takový, že postupuje dále 15 kapel (10 přes porotu a 5 přes diváky). Zde je jejich seznam:

 

PARAHYBANA

BLABOVY STROMY

DEEM

PITNEJ REŽIM

PROMILE

JZD

GENTLE PATIENCE

ZORDON

DĚDOVY BLECHY

POHÁDKA BEAT

 

SEŠLOST (21 hlasů)

ALL REGRETS (14 hlasů)

VYPUŠTĚNÉ KOUPALIŠTĚ (9 hlasů)

RIZIKO (5 hlasů)

ARKONA (5 hlasů)

 

Základní část byla napínavá až do posledního kola, které rozhodlo o tom, že mezi postujícími (z hlediska diváckého hlasování) se objeví bandy RIZIKO a ARKONA. Nyní máme před sebou čtvrtfinále, které startuje 21. ledna 2011. Rozpis kol můžete sledovat v sekci ROZPIS KOL & VÝSLEDKY.

Za HLMP, Bart.

Fotky z 9. kola

Do fotogalerie byly přidány fotky ze zatím posledního, 9. základního kola. Lukáš

Poslední dvojice základních kol

Sedmé a osmé základní kolo

Fotky z 5. kola

Fotky z 5. kola jsme konečně hodili na web. Kolo s pořadovým číslem šest bohužel nebylo zachyceno aparátem naší dvorní fotografky, tudíž se za to omlouváme. Pokud by někdo z toho kola, které mělo luxusní návštěvnost a pařilo se o 106, nějaké úlovky měl, nechť se s nimi s námi všemi podělí. BART

Další dvojice kol HLMP 2010 je tu!

Fotky ze 4. kola

A další várka fotek je na netu! BART

Fotky ze 3. kola

Další kolo = další várka fotek. BART

Pozvánka na další dvě kola HLMP 2010

Fotky z 2. kola

Zveřejněny snímky z druhého kola HLMP. BART

Fotky z 1. kola

Tak první základní kolo HLMP máme za sebou. Výsledky jsou zde uveřejněny už od víkendu. Dnes přidáváme něco málo fotek, které nafotila naše dvorní fotografka Jíťa. BART

Pozvánka na první dvě kola HLMP 2010

 

...a startujeme potřetí!!!

A je to tu, hudební projekt nazvaný HUDEBNÍ LIGA MĚSTA PARDUBIC se dostává do další fáze a to konkrétně do třetího ročníku. V prvním ročníku HLMP zvítězila pardubická úderka S.I.N.S.I.D.E., následující ročník vystoupala nejvýše skupina KRAJDABLUES. Kdopak to bude letos?? No uvidíme, nicméně nestojí to zdaleka jen na porotě...důležitým faktorem budou totiž i diváci (fanoušci). Takže neseďte doma a podpořte své oblíbené bandy. První kolo se uskuteční tento pátek 10. 9. 2010. K vidění a slyšení budou spolky PARAHYBANA, RAMAYANA a RIZIKO.

Přihlášené kapely můžete omrknout v sekci KAPELY. V současné době není kapacita 30 kapel ještě naplněna, máme ještě nějaké to místo volné, takže kupujte žetony...poslední jízdy. Na rozlosování soutěže a důležité informace k postupům naleznete v sekci ROZPIS KOL & VÝSLEDKY. Takže to tu řádně omrkněte, průběžně budeme stránky aktualizovat.

Stejně jako tomu bylo u minulého ročníku, jenž doznal pár změn oproti tomu prvnímu, hlásíme i pro třetí ročník menší úpravy. Jednak ta první je změna organizace, kdy po Richardovi přebíráme žezlo já (Jan BART Bartoš) a Lukáš Mucha a to pod stálým vedením pana Milana Musila. No a za další doznaly i pravidla menších změn. Doufáme, že letošní ročník naváže úspěšně na ty dva předchozí.

Těšíme se na Vás!

Za organizátory HLMP, BART.

Resumé aneb konec II. ročníku HLMP

Zdravím všechny přátelé hudby!

 

Zajisté jste si všimli, že druhý ročník projektu Hudební liga města Pardubic je u konce. Byl to tuhý boj až do konce a my přejeme vítězovi, kapele Krajdablues, co nejvíce koncertů, vyprodaných sálů i nahrávek a pokračujícího muzikantského umu v jejich hudební kariéře!

Všem kapelám, které se dostaly „nejen“ do finále, přejeme samozřejmě totéž a navíc trochu toho pověstného štěstíčka :-) Kapelou, která získala speciální cenu diváků a která měla po celou dobu průběhu soutěže největší návštěvnost, jsou Fragmenty. Všem oceněným ještě jednou ze srdce gratulujeme, všem zůčastněným vřele děkujeme a doufáme, že muzikanti i návštěvníci byli s druhým ročníkem alespoň trochu spokojeni. Snažili jsme se seč se dalo a doufáme, že jsme organizátorům nového ročníku připravili „pozitivní půdu“ pro další konání!

Jelikož jsem byl jakousi mediální tváří tohoto ročníku, rád bych veřejně poděkoval několika lidem a institucím bez jejichž pomoci bych to sám nezvládl! Jmenovitě jde o majitele Doli Klubu Milana Musila, Pavla Růžičku z Hudebních nástrojů Groove Music, zvukaře Honzu Kroupu a Karla Toupala, Martinu Ryšánkovou, Jirku Dračínského, MF Dnes, Český Rozhlas, Radniční zpravodaj, finálovou porotu Radima Hladíka a Honzu Křížka a vůbec všem, kteří neváhali obětovat pár chvil ze svého volna, aby ho věnovali tomuto ojedinělému projektu! 

 

Toť asi vše. Zakončil bych to malým citátem:

„Ať umění a zvlášť hudba dál vládne lidským duším neboť je to jediné, co v člověku vždy zůstává...“

 

S pozdravem

Richard Roučka

FINÁLE

HLMP 2009 začíná!

Je to tu! Nová sezóna Hudební ligy města Pardubice je tady!

Kapely se mohly přihlásit do 25. září 2009. Z cca 100 kapel se nakonec přihlásilo 24 účastníků. Kapely jsme rozdělili jako loni po 3, takže nám vzniklo 8 základních, soutěžních kol.

První soutěžní kolo se uskuteční 2. 10. 2009 VE 20:00 v DOLI KLUBU.

Každé další soutěžní kolo bude vždy za 14 dní. Rozpis kol sem ještě určitě dodáme. Chceme Vás jen upozornit, že tento rozpis se může změnit. Budeme se vás snažit s předstihem informovat.

Dále je dost pravděpodobné, že se některá z kapel na poslední chvíli odhlásí, proto mějte prosím ohled na změny programu.

Těšíme se na vaši přízeň a doufáme, že i tento rok Hudební ligy se vydaří.

Naviděnou v pátek…

S pozdravem

Richard Roučka

Vyhledávání

HLMP © 2009 Všechna práva vyhrazena.