Diskuzní fórum

Datum
Vložil
Titulek

Re: Průběh HLMP

Vážený pane Čížku,

Musím naprosto souhlasit s výše psaným textem Veroniky Valentové. Byl jsem tento pátek také členem poroty a to, co jsem tam přednesl nebylo nic, na čem bychom se konkrétně domluvili s pořadateli, ale byl to můj vlastní a promyšlený názor. Jelikož se v této soutěži postupuje vždy přes porotu a takovou "divokou kartu" dostává kapela, která postupuje díky nejvyššímu počtu hlasů diváků, jsem dobře rozmýšlel tak, aby ve finále byly opravdu kapely, které si to muzikantsky opravdu zaslouží nejvíce a které mají dle mého názoru do finálového kola patřiti. S kapelami jsem se seznámil až v průběhu soutěže a měl jsem možnost slyšet valnou většinu kapel, které odehrály svá vystoupení v rámci hudební ligy v posledních měsících. Každopádně za svým rozhodnutím si stojím. V tomto semifinálovém kole se sešly 2 kapely, které měly postoupit dle mého ucha obě, ve srovnání s kapelami z předešlých kol (kterých jsem se zůčastnil a tudíž mohu soudit), které nepostoupili. Finálové kolo bude dle mého názoru velmi spravedlivé a jsou tam 4 kapely, které byly v této soutěži opravdu čtyřmi nejlepšími kapelami, tudíž je to dle mého názoru opravdu zasloužený postup kapel všech. S pořadateli jsme před vyhlášením mluvili a jen jsme si obhajovali názory a debatovali o kapelách. Rozhodování to bylo velmi těžké, vzhledem ke kvalitám kapel (což už prostě v semifinále bývá). Narážíte tu i na neodbornost poroty, která dle vás nemá s hudbou nic společného...... Já osobně jsem byl v porotě po několikáté. Mám vystudovaný klavír a již od svých asi 12 let aktivně účinkuji na hudební scéně v různých kapelách a projektech jako zpěvák a kytarista dodnes - takže ano, hudebníkem jsem a to denně aktivním. Potřebu se tu obhajovat ale nemám :). Ono pokud něco nevíte, tak to raději nepište. Co se týče narážek na pořadatele a jejich moderování a příprav na HLMP, to už je věc, která se mne netýká a tu komentovat nebudu, ale rozhodně tam nějaké mezery jsou, což říkám naprosto upřímně. Já jsem tam byl pouze od toho, abych poslechl kapely , vyřkl verdikt který je co nejspravedlivější a objektivní a po programu případně kapelám sdělil pozitiva a negativa, které si celý večer zapisuji do vždy poznámek. Například v pátek jsme po veřejném programu se členy obou kapel probrali takřka vše ohledně jejich hry a mých názorů na ni a na práci jednotlivých členů kapel, což bylo od kapel faj, že opravdu přišly a chtěly tedy slyšet můj rozbor, který jsme poté prodiskutovali. Pokud je to celé tím, že nepostoupila nějaká Vámi favorizovaná kapela, tak Vás mohu ujistit, že to není ani korupcí a ani ovlivnováním porotců. Sám za sebe mohu říci, že mám vždy názor vlastní a a ten nezmění opravdu nic. Podle svého nejlepšího vědomí a svědomí jsem se vždy řídila říditi se budu. Pokud se Vám nějaký verdikt poroty nelíbí, ať třeba můj či nějakého jiného porotce, tak jsem otevřen otázkám a osobně rád vysvětlím proč jsem hlasoval tak, či tak a myslím, že ostatní porotci HLMP s tím také nebudou mít problém. Ono soudit se čtvrtinou informací co člověk letmo zaslechne když prochází kolem baru je vždy lehké.

S pozdravem,
Jakub Černý

Zpět na diskuzi

Vyhledávání

HLMP © 2009 Všechna práva vyhrazena.